Zdjęcia w szkole, w przedszkolu, klasowe. Fotograf szkolny. Kraków. Warszawa. Katowice.

Oferta i współpraca

Fotografia szkolna i przedszkolna z perspektywy fotografa.

Fotografia przedszkolna i szkolna jest jedną z najtrudniejszych fotografii. Wymaga kondycji, determinacji, pomysłów, wiedzy, a także nieodzownego zaplecza sprzętowego! Za każdym razem fotografuję w różnych warunkach. Nie uwierzycie, ale są to czasami niskie pomieszczenia bez okien, sale gimnastyczne na których prowadzony jest w-f podczas wykonywania zdjęć, korytarze szkolne lub sale lekcyjne nie spełniające warunków do fotografii. Nie raz tak było gdy zdjęcia musiałam wykonać przez drzwi sali aby zmieścić dziecko w kadrze jednocześnie zachowując zamierzony efekt zdjęcia i zaplanowany wcześniej kadr.

„Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim”.
Ansel Adams

Współpraca z dziećmi i młodzieżą jest kluczowa! Ma być wesoło, zabawnie, przyjaźnie! Zawsze tłumaczę dzieciom, że to zabawa, bawimy się podczas zdjęć. Rekwizyty zawsze rozbudzają ciekawość dzieci. Pada zawsze mnóstwo pytań: „czy te ciasteczka-poduszki to oreo?”, „A duży ołówek pisze?”, „A jak Pani te wszystkie rzeczy przywiozła z sobą?” itd.

Młodzież jest kreatywna. Pozwalam im iść z duchem ich pokolenia doceniając oczekiwania w propozycjach ustawień do zdjęć. Moje wprawne oko koryguje detale w ustawieniu i oto mamy wspaniale dopracowane zdjęcia z pełnym zadowoleniem dla obu stron.